Jedziemy Po Wolność_logo_blog_podróż_o projekcie

o projekcie
Cześć i czołem! Jesteśmy Martyna i Mikołaj. Od ponad 3 lat podróżujemy po naszym świecie ciesząc się każdym

Martyna i Mikołaj_blog_podróż_o projekcie

W razie niepewności – to my

elementem otaczającej nas rzeczywistości. Zapisujemy ją w postaci fotografii i filmu, a teraz przyszedł czas na blog podróżniczy – miejsce w którym chcemy podzielić się z Wami naszymi emocjami i doświadczeniami.
Podróżujemy tanio by poczuć pełnię 
Wolności! Jednym z najważniejszych elementów w podróży jest dla nas odkrywanie drugiego człowieka oraz poznawanie Jego spojrzenia na świat i Wolność. Jeśli jesteś ciekawy kim jesteśmy na co dzień zerknij do zakładki „my”.

Tworząc projekt Jedziemy Po Wolność pytaliśmy: “Kto nie marzył o tym by latać jak ptak? By szybować ponad szarą rzeczywistością? By czuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca?” Dziś po kilku podróżach i masie przeżytych chwil, chcemy pokazywać piękne krainy przygód podróżniczych! Pokazywać nasz świat Wolności

Projekt Jedziemy Po Wolność to działanie, w którym chcemy podróżować, realizować materiały filmowo-fotograficzne i mówić naszym odbiorcom, że pięknie jest korzystać z danej nam wolności w konstruktywny i mądry sposób. Polska to wolny kraj od niespełna 30. lat. Od naszych przodków otrzymaliśmy wielki dar – możliwość wyboru. My postanowiliśmy z niego skorzystać!

 

 

Historia, którą chcemy Wam opowiedzieć sięga dziecięcych marzeń, kiedy to zainspirowany serialem „39 i pół” obiecałem sobie, że kiedyś będę miał tak piękne auto jakim jest Fiat 125p – serialowy „Kazik”. Padły wtedy słowa, które miały później zmienić moją studencką rzeczywistość – „Mamo, zobaczysz kiedyś będę miał takiego Fiata!”. Marzenie spełniło się szybciej niż mogłoby się wydawać. Niedługo później na parapecie stanął piękny, niebieski model Fiata 125p.
Figurka kurzyła się przez wiele lat, kiedy to w naszych próbujących dojrzewać głowach pojawiły się marzenia o podróżach. Nastąpiły nawet próby ich realizacji w pewnej wyprawie rowerowej, jednak nieskuteczne. Wtedy jednak padła po raz pierwszy nazwa projektu i powstał pewien pomysł. „Skoro marzymy o Fiacie 125p i o podróżach… to dlaczego nie podróżować Fiatem 125p… na przykład wokół Polski?”. Ten genialny pomysł zaowocował naszą pierwszą wyprawą, którą nazwaliśmy „Fiatem za światem 2015„.
Historia projektu_blog_podróż_o projekcie

W naszych podróżach kierujemy się kilkoma złotymi zasadami:
– jak najtaniej (noclegi na dziko, lub „na gospodarza”)
– z maksymalną ilością przygód
– z maksymalną ilością nowo poznanych przyjaciół podróży

Z powyższymi założeniami w głowie i z otwartym sercem ruszyliśmy w 2015 roku w pierwszą podróż. Wspólnie z przyjaciółmi kupiliśmy i przygotowaliśmy do drogi pięknego niebiesko-białego Fiata 125p. Ten 25-letni staruszek miał obwieść nas wokół Polski. Jak się później okazało, prawie bezawaryjnie! Wyprawą „Fiatem za światem 2015” rozpoczęliśmy działanie projektu Jedziemy Po Wolność!

Fiat 125p_blog_podróż_o projekcie

Dziękujemy (4)
Dziękujemy (17)
Dziękujemy (13)
Dziękujemy (20)

No i się zaczęło! Najpierw pierwsza podróż, a zaraz po niej jeszcze więcej planów i marzeń. W kolejną podróż chcieliśmy ruszyć większą ekipą wyprawową, a pięcioosobowy Fiat nam na to nie pozwalał. W naszych głowach pojawiło się marzenie o europejskiej wyprawie starym busem. Niestety szybko okazało się, że zebranie ekipy wyprawowej nie należy do łatwych zadań. Wyprawa została przełożona na rok następny, a my wspólnie z Martyną ruszyliśmy na rowerową podróż po północno-wschodniej części Polski, która urzekła nas w trakcie pierwszej wyprawy. Ekspedycję tę nazwaliśmy „Jedziemy Po Wolność – na dwóch kołach 2016

Wyprawa rowerowa_blog_podróż_o projekcie

IMG_7854
IMG_7668
20160811_201138
IMG_7801

Po dwóch latach starań, planów i prób ich realizacji udało się! Kupiliśmy kolejną podróżniczą maszynę – 32-letniego Volkswagena T3! Samochód w którym wspólnie z czwórką przyjaciół mieliśmy dojechać na Gibraltar. Samochód, w którym mieliśmy odbyć kolejną wyprawę – „Busem na kółkach po Europy zaułkach 2017„!

Bus przed i po - blog, podróż, o projekcie

Mimo wielkich wątpliwości naszych najbliższych, kupiliśmy auto za 4200 zł i przerobiliśmy je na wehikuł do podróżowania. Wymiana silnika, naprawa wszystkich podzespołów, skonstruowanie bagażnika dachowego, dostosowanie wnętrza i wiele więcej… Przygotowania te były równie emocjonujące co sama wyprawa. Były dla nas podróżą przez własne słabości. Jeśli chcesz przeczytać więcej o przygotowaniach busa zajrzyj do zakładki „Motoryzacja i vanlife„.

JedziemyPoWolnosc (33)
DCIM100GOPROGOPR1283.JPG
JedziemyPoWolnosc (3)
JedziemyPoWolnosc (34)

Uzależnieni od podróżowania? Zdecydowanie tak! Przed nami cały świat, a dotychczas odkrwaliśmy:
– Polskę
– Niemcy
– Holandię
– Belgię
– Luksemburg
– Francję
– Hiszpanię
– Portugalię
– Gibraltar
– Szwajcarię

 

Martyna Lorbiecka Mikołaj Gajda
Nazywamy się Martyna Lorbiecka i Mikołaj Gajda i witamy Cię serdecznie na naszym blogu podróżniczym. Rozgość się i poczytaj o naszym sposobie na podróżowanie, pełne otwartości dla drugiego człowieka który staje na naszej podróżniczej drodze. Opisujemy nasze podróże duże i małe oraz doświadczenia, które dzięki nim zdobywamy. Usiądź wygodnie i przygotuj się do podróży. Uwaga! 3,2,1… Jedziemy Po Wolność!